Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Çorum °C
Çorum
°C
°C
°C
°C
°C

HAYVANCILIĞA BÜYÜK DESTEK GELDİ

İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı büyükbaş ve küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi kapsamında 25/06/2021 tarihli ve 31522 sayılı (Tebliğ No:2021/21) “Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi’’ tebliği Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini duyurdu.

05.07.2021
104
A+
A-

Büyükbaş ve küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların desteklenmesi başvuruları 01/07/2021 tarihinde başlayıp 30/07/2021 tarihinde sona erecektir. Hibe Programı kapsamında başvurusu onaylanan gerçek ve tüzel kişiler; büyükbaş için en az 10 baş ve en fazla 50 baş anaç kapasiteli yeni ahır, küçükbaş için en az 100 baş ve en fazla 300 baş anaç kapasiteli yeni ağıl yapımı ve/veya kapasite artırımı / rehabilitasyonu, hayvan barınağı amaçlı çadır alımı ile makine alet ve ekipman alımı yatırımlarında, üst sınırlara kadar olan kısım için % 50 oranında hibe desteğinden yararlandırılır. Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi hibe programı sadece 2021 yılı için uygulanacaktır. Başvurular 1 – 30 Temmuz 2021 tarihleri arasında alınacaktır. Onaylanan ve yatırıma başlanan projelerin 30 Kasım 2021 tarihine kadar tamamlanması esastır. 30 Kasım 2021 tarihine kadar yatırımlarını tamamlamayanlara 2021 yılı bütçe uygulama esasları çerçevesinde ek süre verilemez ve hibe ödemesi yapılmaz.

Proje kapsamında başvurular ve aranan şartlar konusunda İl Müdürlüğümüze başvurularak ayrıntılı bilgi alınabilir. Bu kapsamda yeni ahır/ağıl yapımı ve/veya rehabilitasyon/kapasite artırımı, hayvan barınağı amaçlı çadır alımı, makine, alet ve ekipman alımı(yem hazırlama makinesi, seyyar süt sağım makinesi, süt soğutma tankı, otomatik suluk, hayvan kaşıma ünitesi) konuları desteklenecektir. Hibe tutarları Bakanlığın belirlediği üst limitleri aşmamak kaydıyla gerçekleşme bedelleri üzerinden belirlenecek olup, hibe oranı %50 olacaktır. Başvurular 01.07.2021-30.07.2021 tarihleri arasında İl Tarım ve Orman Müdürlüklerince alınacak, hibe almaya hak kazanan yatırımcıların inşaat ve alım faaliyetlerini ek süre uzatımı olmaksızın 30.11.2021 tarihine kadar tamamlamaları gerekmektedir dedi.

Hibe Programına kimler başvurabilir

* 21.05.2021 tarihi itibari ile en az 1 yıllık Bakanlık kayıt sistemlerine kayıtlı aktif hayvancılık işletmesi olan gerçek ve tüzel kişiler(Kolektif Şirket, Limited Şirket, Anonim Şirket, Yetiştirici Birlikleri, Üretici Birlikleri) Başvuru aşamasında İstenecek Belgeler: 1-Hibe Başvuru Formu(Ek-1), 2-Ön Proje Formatı(Ek-2), 3-Tahmin Sabit Yatırım ve Termin Plan Tablosu(Ek-4), 4-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, 5- Bakanlık kayıt sistemlerine 21.05.2021 tarihi itibari ile en az 1 yıl öce kayıtlı olduğuna dair belge, 6-Adli sicil kaydı, 7- İnşaat yatırımın yapılacağı arazi/arazilere ait aidiyet belgesi, 8- Çadır alımı için başvurularda Göçer Belgesi

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.