JANDARMADAN OKUL SERVİSLERİNE DENETİM
Çorum İl Jandarma Komutanlığı Eğitim Öğretim Yılında Alınacak Trafik Tedbirleri talimatı doğrultusunda, okul çağındaki çocukların okula gidiş gelişlerinde huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarının sağlanması için servis araçlarını denetledi.
![JANDARMADAN OKUL SERVİSLERİNE DENETİM](https://corumnews.com/wp-content/uploads/2022/09/elazig-da-jandarma-ekipleri-okul-servis-araclarini-denetledi-65505-700x420.jpg)
İl jandarma komutanlığı yaptığı yazılı açıklamada” İçişleri Bakanlığının 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında Alınacak Trafik Tedbirleri talimatı doğrultusunda, okul çağındaki çocuklarımızın okula gidiş gelişlerinde huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarının sağlanması, servis araçlarının karışabileceği kazaların önlenmesi maksadıyla; İl Milli Eğitim ve İl Emniyet Müdürlüğü ile müşterek, okul servis şoförlerine, rehber personele ve servis araçlarından sorumlu okul müdür yardımcılarına, öğrenci taşıma servis hizmetleri ve trafik güvenliği konularında Okul Servis Denetim Komisyon üyelerince 14-15 Eylül 2022 tarihlerinde eğitim semineri verildi. Ayrıca 12-16 Eylül 2022 tarihleri arasında, beş gün süreyle yoğunlaştırılmış şekilde “Okul Servis Araçlarına” yönelik özel denetimler icra edildi. Denetimlere çok sayıda Jandarma Trafik Timi Asayiş Timleri ile takviye edilerek okul servis araçları ve şoförlerinin denetimi okul önlerinde ve taşıma güzergahları üzerinde denetlendi. Tespit edilen eksik hususların en kısa sürede giderilmesi için servis şoförleri ikaz edildi. Öğrencilerimizin güven içinde yolculuk yapmalarının sağlanması, servis araçlarının karşılaşabileceği kazaların önlenmesi ve taşımacılık faaliyetlerinin kanunlara uygun yürütülmesini sağlamak için eğitim ve denetim faaliyetleri eğitim öğretim süresince devam edecektir”.